choose your color

LGS Hazırlık Kursu

blog image

LGS Hazırlık Kursu

Güneş Eğitim Kursları dershane anlayışıyla 6 kişilik sınıflarda öğrencilerini LGS sınavına en iyi şekilde hazırlamaktadır.

Dersler Soru Sayıları Toplam Soru Sayısı Süre
Türkçe 20  

90 Soru

 

 

135 Dakika

Matematik 20
Fen ve Teknoloji 20
İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 10
Yabancı Dil 10
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 10

TEOG’un yerine gelecek Liseye Geçiş Sistemi (LGS) olarak isimlendirilen yeni sistem, 2018-2019 eğitim yılında uygulanmaya başlayacaktır.

Bu yıl için hazırlanan geçiş sistemiyle son merkezi sınav yapılacaktır. Bu sınava giren 8. sınıf öğrencileri yüzde 70 sınav puanı, yüzde 30 diploma notuyla liseye yerleştirilecektir. Gelecek yıldan itibaren uygulanacak LGS ile merkezi sınav kaldırılacak, İl Milli Eğitim Müdürlükleri kendi sınavlarını düzenleyecek, sorular Bakanlığın soru havuzundan seçilecektir.

LGS Hakkında Merak Edilen Konular

Evlerine En Yakın Okula Yerleşecekler

Özellikle büyükşehirlerde yaşanan en büyük sıkıntı öğrencilerin okullara yerleştirilmesi konusuydu. Bakanlık yeni sistemde bunu çözüme kavuşturuyor. Daha önce öğrenciler aynı ilçede bulunmadığı için evinden uzak okula gitme sıkıntısını yaşarken yeni sistemde öğrenci evine en yakın okulu tercih edecek. Diploma notuna göre yerleşecek olan öğrenci birinci tercihinde yerleşemezse, ikinci tercihine göre yerleşecek.

LGS Hazırlık Kursları

Liseye geçiş sınavları eğitim sistemimizin önemli basamaklarından biridir. Ancak bu sınav sisteminin sürekli değişiyor olması kafalarda soru işareti bırakmaktadır. İyi bir lgs hazırlık kursu (eski adıyla Teog), lise hazırlık kursu belirli özellikleri bünyesinde bulundurmak durumundadır.

Her şeyden önce öğrencilerin sınav hazırlığında az kişilik sınıflarda veya birebir eğitim görmesi uygun olacaktır. Bu yaşlardaki öğrencilerin dikkatlerini bir yönde toplamak ve verimliliklerini artırmak için bu çok önemlidir. Çünkü günümüzde öğrencilerin dikkatini dağitacak öğelerin sayısı hızla artmaktadır. Bu faktörlerin etkisini azaltmak ve öğrencilerin motivasyonunu artırmak için eğitim sisteminin bireyselleşmesine önem vermek gerekir. Gerekli sınıf ortamı sağlandıktan sonra öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda öğrenme düzeyleri de göz önüne alınarak öğretim verilmelidir. Öğretim sonucunda öğrencilerin düzenli takibinin yapılması, ödev kontolleri ve etüt çalışmaları bu öğretimin vazgeçilmezleridir. Ayrıca eğitim danışmanlığı sistemi ile de öğrenciler yıl boyu düzenli takipte olmalı ve tam öğrenmenin gerçekleşmediği konularda tekrarlar yapılmalıdır. Düzenli sınavlar ile de konu eksikleri net olarak belirlenmeli ve konu eksikleri için haftalık veya aylık çalışma programları sağlanmalıdır. Bütün bunlar eksiksiz yerine getirildiğinde ancak başarı gelmektedir.

Epsilon Eğitim olarak kuruluş amacımız kişiye özel öğretim sayesinde az sayıda öğrenci alarak öğrencilerimizin takibini yıl boyu yapmak, eğitim danışmanlığı hizmetimizle dönem süresince öğrencilerimizin yanında olmak ve çalıştığımız öğrencilerimizin başarısını maksimum oranda artırmaktır. Bu bağlamda yaptığımız tyt hazırlık, yks hazırlık ve lgs hazırlık çalışmaları ile öğrencilerimizin yanındayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir